PILNE! ZAMACH NA PREZYDENTA UKRAINY ZAŁENSKIEGO UDAREMNIONY!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (22.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 10 149 (w tym 1161 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego 1771), wielkopolskiego (1154), lubelskiego (850), pomorskiego (750), zachodniopomorskiego (728), dolnośląskiego (705), kujawsko-pomorskiego (690),łódzkiego (667), śląskiego (619), małopolskiego (613), warmińsko-mazurskiego (388), świętokrzyskiego (287), lubuskiego (254), podkarpackiego (201), podlaskiego (198), opolskiego (195).79 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 31 osób zmarło z powodu #COVID19, 102 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 905 463/ 114 355 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Grupa dywersantów w rękach służb

Ukraińska agencja informacyjna Unian podaje, że kontrwywiad wojskowy Ukrainy zatrzymał grupę, która przygotowywała zamach na prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Wcześniej pojawiały się doniesienia, że zamordowanie Zełenskiego zlecił osobiście Władimir Putin.

Zdjęcia z zatrzymania agencja opublikowała w nocy z poniedziałku na wtorek na komunikatorze Telegram. Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze kontrwywiadu wojskowego Ukrainy.

Tworzona przez agenta FSB grupa dywersyjna miała przedostać się do Kijowa, udając oddział obrony terytorialnej. Celem był zamach na Zełenskiego i inne akty dywersji w dzielnicy rządowej – podała agencja Unian.

MSZ: rezygnujemy z kontynuowania negocjacji z Japonią

Rosja ogłosiła w poniedziałek, że rezygnuje z kontynuowania negocjacji z Japonią w sprawie traktatu pokojowego, który z powodu sporu między obydwoma krajami o wyspy na Oceanie Spokojnym nie został podpisany od zakończenia II wojny światowej – podała agencja AFP.

Według Moskwy Tokio prezentuje „nieprzyjazne stanowisko” w sprawie wojny na Ukrainie. „Rosja nie zamierza w obecnych okolicznościach kontynuować negocjacji z Japonią w sprawie traktatu pokojowego” – oświadczyło rosyjskie MSZ, cytowane przez AFP.

Japonia nie podpisała z Rosją formalnego traktatu pokojowego po II wojnie światowej z powodu sporu o cztery wyspy, które Japończycy nazywają Terytoriami Północnym, a Rosjanie – Kurylami Południowymi. Armia Czerwona zajęła je w 1945 roku, razem z całym archipelagiem Kuryli, tuż po kapitulacji Japonii. Według Tokio było to nielegalne.

Rosja grozi USA: Nasze stosunki są na krawędzi zerwania

Ambasador USA w Moskwie John Sullivan został wezwany w poniedziałek do MSZ Rosji – poinformował Reuters, powołując się na komunikat rosyjskiego resortu dyplomacji.

„W dniu 21 marca ambasador USA John Sullivan został wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Wręczona została mu nota protestacyjna w związku z niedawnymi niedopuszczalnymi wypowiedziami szefa Białego Domu Joe Bidena wobec prezydenta Rosji” – napisano w komunikacie MSZ w Moskwie.

Prezydent USA po napaści Rosji na Ukrainę, nazwał Władimira Putina ”zbrodniarzem wojennym” i ”morderczym dyktatorem”. 

– Takie oświadczenie amerykańskiego prezydenta, jest niegodne męża stanu tak wysokiej rangi oraz stawia stosunki rosyjsko-amerykańskie na skraju zerwania – poinformowało MSZ Rosji cytowane przez Reutersa.