Przechwycono rozmowy rosyjskich żołnierzy! “Będzie taka rzeź!”. Koszmarne słowa!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (22.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 10 149 (w tym 1161 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego 1771), wielkopolskiego (1154), lubelskiego (850), pomorskiego (750), zachodniopomorskiego (728), dolnośląskiego (705), kujawsko-pomorskiego (690),łódzkiego (667), śląskiego (619), małopolskiego (613), warmińsko-mazurskiego (388), świętokrzyskiego (287), lubuskiego (254), podkarpackiego (201), podlaskiego (198), opolskiego (195).79 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 31 osób zmarło z powodu #COVID19, 102 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.Liczba zakażonych koronawirusem 5 905 463/ 114 355 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Przechwycono kolejne rozmowy rosyjskich żołnierzy.

Ukraińskie służby przechwyciły kolejną rozmowę między rosyjskimi żołnierzami. Z nagrania, które opublikowano w sieci, wynika, że dowództwo każe im ostrzeliwać budynki nawet wtedy, gdy wiadomo, że przebywa w nich ludność cywilna.

Jeden z żołnierzy mówi do drugiego: „Kazali nam ostrzeliwać ten budynek z daleka. I nie obchodziło ich, że są cywile. Putin dał im czas na odejście. I nie wyjechali. Będzie taka rzeź”.

Nie wiadomo, w którym mieście doszło do ostrzału, o którym wspomina Rosjanin. Z jego słów wynika, że w kilkupiętrowym budynku rozlokowani byli zarówno cywile, jak i ukraińscy żołnierze.

MSZ: rezygnujemy z kontynuowania negocjacji z Japonią

Rosja ogłosiła w poniedziałek, że rezygnuje z kontynuowania negocjacji z Japonią w sprawie traktatu pokojowego, który z powodu sporu między obydwoma krajami o wyspy na Oceanie Spokojnym nie został podpisany od zakończenia II wojny światowej – podała agencja AFP.

Według Moskwy Tokio prezentuje “nieprzyjazne stanowisko” w sprawie wojny na Ukrainie. “Rosja nie zamierza w obecnych okolicznościach kontynuować negocjacji z Japonią w sprawie traktatu pokojowego” – oświadczyło rosyjskie MSZ, cytowane przez AFP.

Japonia nie podpisała z Rosją formalnego traktatu pokojowego po II wojnie światowej z powodu sporu o cztery wyspy, które Japończycy nazywają Terytoriami Północnym, a Rosjanie – Kurylami Południowymi. Armia Czerwona zajęła je w 1945 roku, razem z całym archipelagiem Kuryli, tuż po kapitulacji Japonii. Według Tokio było to nielegalne.

Rosja grozi USA: Nasze stosunki są na krawędzi zerwania

Ambasador USA w Moskwie John Sullivan został wezwany w poniedziałek do MSZ Rosji – poinformował Reuters, powołując się na komunikat rosyjskiego resortu dyplomacji.

„W dniu 21 marca ambasador USA John Sullivan został wezwany do ministerstwa spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej. Wręczona została mu nota protestacyjna w związku z niedawnymi niedopuszczalnymi wypowiedziami szefa Białego Domu Joe Bidena wobec prezydenta Rosji” – napisano w komunikacie MSZ w Moskwie.

Prezydent USA po napaści Rosji na Ukrainę, nazwał Władimira Putina ”zbrodniarzem wojennym” i ”morderczym dyktatorem”. 

– Takie oświadczenie amerykańskiego prezydenta, jest niegodne męża stanu tak wysokiej rangi oraz stawia stosunki rosyjsko-amerykańskie na skraju zerwania – poinformowało MSZ Rosji cytowane przez Reutersa.