Platforma “Netflix” w tarapatach? Będą podejmować desperackie ruchy?

Wiadomości

Spadek akcji Netflixa

Sprawozdanie z pierwszego kwartału 2022 r. nie napawa akcjonariuszy optymizmem. W tym roku liczba subskrybentów spadła na całym świecie o 200 tys. osób. Prognozy na kolejne miesiące są jednak dużo gorsze.

Akcje Netflixa spadły w środę o ponad jedną trzecią. Firma poinformowała o pierwszym spadku liczby subskrybentów od dekady. Inwestorzy z Wall Street zaczęli brać pod uwagę coraz ostrzejszą konkurencję i zmęczenie widzów po pandemii COVID-19 – podał Reuters.

Inwestorzy na te wyniki zareagowali paniczną wręcz ucieczką od Netfliksa. Kurs spółki już w handlu przedsesyjnym spadał o ok. 20 proc., a potem – w ciągu dnia – wartość akcji giganta spadła łącznie o 36 proc. do godziny 20.00 polskiego czasu. Jeśli sytuacja się nie zmieni, a chwilowo nic na to nie wskazuje, to prawdopodobnie będzie to największy spadek kursu Netfliksa od dekady.

W opinii przedstawicieli Netflix, za stagnację w liczbie abonentów, oprócz wojny w Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję, odpowiada też rosnąca konkurencja tradycyjnych firm rozrywkowych, które wprowadziły ostatnio usługi streamingowe, a także dzielenie się hasłem przez większą ilość osób.

Jednak zamiast blokowania możliwości dzielenia się kontem, Netflix chce zaproponować klientom nową ofertę. W kilku krajach Ameryki Południowej zaczął testować funkcję, która umożliwia uiszczenie dodatkowej opłaty za udostępnienie hasła osobom spoza gospodarstwa domowego. Koszt uczciwego rozwiązania problemu ma wynosić 2,99 dol. (około 13 zł). Wydaje się, że nie jest to wysoka cena. Przypomnijmy, że za miesięczny abonament Netfliksa trzeba zapłacić w Polsce od 29 zł do 60 zł.

Jerry Doucette nie żyje. Znany muzyk rockowy chorował na raka

Kanadyjski muzyk rockowy zmagał się z chorobą nowotworową. Odszedł w poniedziałek 18 kwietnia. Miał 70 lat. Tragiczną informację o śmierci artysty potwierdził jego menadżer Bernie Aubin.

Twórca działał aktywnie aż do 2018 roku. Wówczas poinformował fanów, że ze między innymi ze względu na problemy zdrowotne, odchodzi na emeryturę. Doucette zachorował na raka.


Światowa publiczność mogła poznać go dzięki przebojom: “Mama Let Him Play” i “Nobody”. Największe tryumfy święcił w latach siedemdziesiątych. Jego album “Mama Let Him Play” z 1977 roku błyskawicznie pokrył się platyną.

Spoczywaj w pokoju [*]

Jak mieszka Agnieszka Chylińska?

Agnieszka Chylińska stawia na oryginalne wnętrza. Gwiazda polskiej sceny muzycznej i jurorka „Mam talent!” otacza się licznymi kolorami. W jej domu króluje oryginalny styl. Fragmenty swojego domu, Chylińska pokazywała m.in. na Facebooku.

W środku panuje chaos, który można wyjaśnić osobowością artystki. Na fotografiach lub nagraniach widać w tle bałagan, którym Chylińska nieszczególnie się przejmuje. W jednym z wywiadów żartowała nawet, że to norma. 

“U nas w domu jest totalny syf, ale kur*a telewizor, to jest taka stara szkoła: “ale telewizor mikrofibrą musi być wyczyszczony”, Marek o to dba. I była taka akcja, że zapomniałam o tej mikrofibrze, i siedzą dziewczyny, Marek podchodzi i mówi: “A kto zrobił takie plamy palcem na telewizorze?”, a Krystyna mnie podpi***ala i mówi: “A bo mama nam pokazywała z którym piłkarzem się ożeni” – powiedziała dla SE Chylińska.

Piosenkarka zdecydowanie woli przepych od minimalizmu. W pokojach jest dużo mebli, kolorowych tapet oraz bibelotów.