Przemysław Czarnek apeluje aby wykreślić to słowo ze słownika! SZOK

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Dziś odnotowano potężny wzrost zakażeń

Tak jest też i dzisiaj (20.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 32 835 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (5863), śląskiego (4971), małopolskiego (3653), dolnośląskiego (2789), wielkopolskiego (2396), pomorskiego (2145), podkarpackiego (1913), łódzkiego (1773), lubelskiego (1543),kujawsko-pomorskiego (1161), zachodniopomorskiego (1050), warmińsko-mazurskiego (973), opolskiego (753), świętokrzyskiego (642), podlaskiego (596), lubuskiego (454). 160 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 237 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 406 553 / 103 378 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Przemysław Czarnek “wykreśla” ze słownika słowo: “rodzic”.

Przemysław Czarnek wziął udział w czacie na twitterowym Suwroomie. W trakcie wystąpienia jeden z uczestników zadał ministrowi pytanie, w którym padło słowo „rodzic”. Użycie tego zwrotu najwidoczniej minister Czarnek uznał za niestosowne, bo postanowił on wyjaśnić, jakiego poprawnego zwrotu należy używać.

— Używajmy konkretnych, właściwych nazw. Zwłaszcza w dobie rewolucji ideologicznej. Nie “rodzic”, tylko “tata” lub “mama”. Słyszałem głos męski, więc na pewno “tata”. “Rodzic” to się pisze w TVN-ie. Zaraz będzie “rodzic nr 1” i “rodzic nr 2”. Wróćmy do precyzyjnego języka — zaapelował Czarnek.

Jedna dziewczyna zadała pytanie czy zdaniem Czarnka nie przydałaby się w szkole edukacja seksualna. Minister odpowiedział że to pytanie prowokujące i żeby się skupiła na ważnej nauce bo seksualna edukacja robi młodzieży “wodę z mózgu”.

Przemysław Czarnek zapowiada nowy przedmiot w szkołach.

Historia i teraźniejszość nie będzie jedynym nowym przedmiotem, który pojawi się w polskiej szkole. – Chcemy, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

– Dziś jest tak, że w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak to podzielimy przez 45 minut, to wychodzi, że edukacją dotyczącą ekonomii i finansów zajmujemy naszym uczniom dwa dni w ciągu dwunastu lat. To zdecydowanie za mało – mówił Czarnek.

– Wciąż za mało jest jednak praktycznych aspektów przedsiębiorczości. Dlatego chcemy, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie – poinformował.

Zdaniem ministra, teraz tylko 30 proc. osób na świecie ma wiedzę na temat podstawowych pojęć z dziedziny finansów i biznesu. – Chcemy, żeby ten odsetek w Polsce był zdecydowanie wyższy niż średnia światowa – podkreślił minister.

Dobra decyzja?

Antonina Girycz-Dzienisiewicz nie żyje. Znamy ją z „Czterdziestolatka”

19 stycznia wieczorem w wieku 82 lat zmarła aktorka Antonina Girycz-Dzienisiewicz — aktorka teatralna, filmowa, radiowa i dubbingowa. Informację o śmierci przekazała w czwartek w imieniu rodziny zmarłej, jej córka Julia Dzienisiewicz.

Wystąpiła w produkcjach znanych z TVP która wydała komunikat, wymieniając niezapomniane role aktorki.

Zagrała wiele ról filmowych i serialowych, m.in. w „Polowaniu na Muchy”, „Bilansie Kwartalnym”, „Czterdziestolatku”, „M jak miłość”, „Barwy Szczęścia” czy „Bulionerzy”. Teatr Telewizji TVP wystawił trzynaście spektakli z jej udziałem, m. in.: „Strach i nędza III Rzeszy”, „Malowana żona”, „Dziady” czy „Komu wierzycie”. Składamy serdeczne wyrazy współczucia bliskim – czytamy w komunikacie TVP w mediach społecznościowych.

Była absolwentką Studia Dramatycznego we Wrocławiu (1959). W tym samym roku debiutowała w teatrze. Występowała na deskach teatrów we Wrocławiu, Kaliszu, Zielonej Górze, a także w Warszawie.

Donald Tusk wkrótce skończy 65 lat. Jego emerytura będzie ogromna

Wielu Polaków uskarża się na groszowe emerytury. Powodów do takich narzekań na pewno mieć nie będzie Donald Tusk. „Super Express” podaje, że już niebawem będzie pobierać gigantyczne świadczenie.

Polityk za pracę w strukturach europejskich może liczyć na 21 tys. zł. Dodatkowe 9 tys. zł. wynoszą świadczenia, na które były premier zapracował w ojczyźnie. Na tym jednak nie musi się skończyć. Prognozy zarobków Tuska są jeszcze bardziej optymistyczne.

„SuperExperes” zaznaczył również, że gdyby szef Platformy Obywatelskiej znów zostałby premierem, to mógłby zarabiać jeszcze 20 tys. zł.

W związku z tym miesięczny dochód Donalda Tuska z emerytury i ewentualnego nowego stanowiska wynosiłyby 50 tys. zł. Ta kwota robi niemałe wrażenie i dla wielu Polaków jest nieosiągalna.

Podwyżki emerytur dla polityków zostały przyznane w sierpniu 2021 roku. Od tego momentu premier i marszałkowie mogą liczyć na uposażenie w wysokości ponad 20 tysięcy miesięcznie, zaś na konto  posłów i senatorów trafia 12 tysięcy złotych.