Rekordowy mandat 32,5 tyś złotych. To co zrobił jest niepojęte.. Słuszna kara?

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (18.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 19 652 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3610), śląskiego (2193), małopolskiego (2000), dolnośląskiego (1879), wielkopolskiego (1392), lubelskiego (1274), podkarpackiego (1204), łódzkiego (1191), pomorskiego (1063),kujawsko-pomorskiego (776), zachodniopomorskiego (752), warmińsko-mazurskiego (741), świętokrzyskiego (461), opolskiego (394), podlaskiego (376), lubuskiego (205). 141 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 109 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 268 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 343 130 / 102 686 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

32,5 tys. zł grzywny dla kierowcy z Jastrzębia Zdroju

Bardzo niebezpieczny przebieg miały sceny, które rozegrały się tydzień temu w Jastrzębiu-Zdroju. Wszystko za sprawą kierującego, który zdecydował się na szaloną szarżę, aby uciec, próbującym go skontrolować policjantom.

Było przed godziną 22.00, kiedy policjanci prowadzili pościg za audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca pędził ulicami Jastrzębia-Zdroju, a następnie Zebrzydowic oraz Kończyc Małych.

– W miejscowości Kończyce Małe policjanci po raz kolejny próbowali zatrzymać mężczyznę, wykorzystując radiowóz. W pewnym momencie Audi zwolniło, a silnik pojazdu zgasł z powodu uszkodzeń. Stróże prawa wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać uciekinierów, jednak wtedy kierowca zdołał uruchomić silnik i ruszył w kierunku jednego z policjantów. Drugi z mundurowych widząc to, wyciągnął broń służbową i oddał strzały w samochód, doprowadzając do jego zatrzymania. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki – wyjaśnili mundurowi.

Zgodnie z nowym taryfikatorem wobec kierowcy orzeczono grzywnę w wysokości 32,5 tys. zł. Policja złożyła też wniosek do sądu o 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 32-latek dobrowolnie poddał się karze.

Jak uważacie, kara adekwatna do popełnionego czynu?

Nie żyje Roman Rybacki

W poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. odszedł ś.p. Roman Rybacki, pierwszy po 1990 r. Burmistrz Miasta Turku, radny i Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego.

Roman Edmund Rybacki urodził się 13 lutego 1954 r. w Bobowicku. Ukończył studia na uniwersytetach w Poznaniu, w Łodzi i Wrocławiu. W Turku zamieszkał w 1979 r. Tutaj działał w Duszpasterstwie Ludzi Pracy, w NSZZ „Solidarność” w ZPJ „Miranda”, gdzie pracował jako informatyk. Był też działaczem Komitetu Obywatelskiego. W pierwszych wolnych wyborach samorządowych w 1990 r., wybrano go na Burmistrza Miasta Turku. Był najmłodszym włodarzem w dziejach miasta. Został nim mając zaledwie 36 lat.

W pierwszych wolnych wyborach samorządowych 1990 r. wybrany został burmistrzem Turku. Funkcję tę pełnił do roku 1995. W latach 1998-2014 był radnym Rady Powiatu Tureckiego. W drugiej i trzeciej kadencji (lata 2002-2010) sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego.

Spoczywaj w pokoju [*]

Polsat nie pokaże wiosną „Tańca z gwiazdami”.

„Taniec z gwiazdami” to już niemalże kultowy program polskiej telewizji. Jak się okazuje, widzowie nie obejrzą go wiosną tego roku.

Osoby zaangażowane w projekt informują, że program może wrócić na antenę jesienią, ale podkreślają, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Polsat oficjalnie nie komentuje sprawy

Wpływ na tę decyzję może mieć malejąca oglądalność. 12. edycję oglądało o blisko 400 tysięcy widzów mniej niż poprzedniczkę. Czy to oznacza rezygnację Polsatu z „TzG” jako takiego? Tego nie wiemy. Zaznaczmy jednak, że taka sytuacja to nie pierwszyzna. Już w 2018 i 2019 roku stacja rezygnowała z wiosennej edycji. Myślicie, że jeszcze zobaczymy nowe odcinki?

Nie żyje uczestniczka Eurowizji Carmela Corren

Carmela Corren nie żyje. Uczestniczka Eurowizji 1963 zmarła w wieku 83 lat. Izraelska piosenkarka i aktorka reprezentowała w konkursie Austrię. Jej występ zapisał się w eurowizyjnej historii.

Choć artystka pochodziła z Izraela, podczas zmagań o tytuł najlepszej piosenki europejskiej roku, reprezentowała Austrię. Zaprezentowała wówczas utwór pt. „Vielleicht geschieht ein wunder”.

Sławę Carmela Corren zyskała jeszcze w latach 50. gdy zaprezentowała się amerykańskiej widowni w programie Eda Sullivana. Jej występ zwrócił na nią uwagę widowni, co zaowocowało kolejnymi propozycjami.

Artystka stała się niezwykle popularna w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Występowała nie tylko na scenie – pojawiać zaczęła się również w programach telewizyjnych, a nawet w filmach.

Spoczywaj w pokoju [*]