Smutne informacje obiegły media! NIE ŻYJE ZNANY POLITYK!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce.

Tak jest też i dzisiaj (18.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 19 652 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3610), śląskiego (2193), małopolskiego (2000), dolnośląskiego (1879), wielkopolskiego (1392), lubelskiego (1274), podkarpackiego (1204), łódzkiego (1191), pomorskiego (1063),kujawsko-pomorskiego (776), zachodniopomorskiego (752), warmińsko-mazurskiego (741), świętokrzyskiego (461), opolskiego (394), podlaskiego (376), lubuskiego (205). 141 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 109 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 268 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 343 130 / 102 686 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nie żyje Roman Rybacki

W poniedziałek, 17 stycznia 2022 r. odszedł ś.p. Roman Rybacki, pierwszy po 1990 r. Burmistrz Miasta Turku, radny i Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego.

Roman Edmund Rybacki urodził się 13 lutego 1954 r. w Bobowicku. Ukończył studia na uniwersytetach w Poznaniu, w Łodzi i Wrocławiu. W Turku zamieszkał w 1979 r. Tutaj działał w Duszpasterstwie Ludzi Pracy, w NSZZ „Solidarność” w ZPJ „Miranda”, gdzie pracował jako informatyk. Był też działaczem Komitetu Obywatelskiego. W pierwszych wolnych wyborach samorządowych w 1990 r., wybrano go na Burmistrza Miasta Turku. Był najmłodszym włodarzem w dziejach miasta. Został nim mając zaledwie 36 lat.

W pierwszych wolnych wyborach samorządowych 1990 r. wybrany został burmistrzem Turku. Funkcję tę pełnił do roku 1995. W latach 1998-2014 był radnym Rady Powiatu Tureckiego. W drugiej i trzeciej kadencji (lata 2002-2010) sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu Tureckiego.

Spoczywaj w pokoju [*]

Polsat nie pokaże wiosną „Tańca z gwiazdami”.

„Taniec z gwiazdami” to już niemalże kultowy program polskiej telewizji. Jak się okazuje, widzowie nie obejrzą go wiosną tego roku.

Osoby zaangażowane w projekt informują, że program może wrócić na antenę jesienią, ale podkreślają, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Polsat oficjalnie nie komentuje sprawy

Wpływ na tę decyzję może mieć malejąca oglądalność. 12. edycję oglądało o blisko 400 tysięcy widzów mniej niż poprzedniczkę. Czy to oznacza rezygnację Polsatu z „TzG” jako takiego? Tego nie wiemy. Zaznaczmy jednak, że taka sytuacja to nie pierwszyzna. Już w 2018 i 2019 roku stacja rezygnowała z wiosennej edycji. Myślicie, że jeszcze zobaczymy nowe odcinki?

Nie żyje uczestniczka Eurowizji Carmela Corren

Carmela Corren nie żyje. Uczestniczka Eurowizji 1963 zmarła w wieku 83 lat. Izraelska piosenkarka i aktorka reprezentowała w konkursie Austrię. Jej występ zapisał się w eurowizyjnej historii.

Choć artystka pochodziła z Izraela, podczas zmagań o tytuł najlepszej piosenki europejskiej roku, reprezentowała Austrię. Zaprezentowała wówczas utwór pt. „Vielleicht geschieht ein wunder”.

Sławę Carmela Corren zyskała jeszcze w latach 50. gdy zaprezentowała się amerykańskiej widowni w programie Eda Sullivana. Jej występ zwrócił na nią uwagę widowni, co zaowocowało kolejnymi propozycjami.

Artystka stała się niezwykle popularna w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Występowała nie tylko na scenie – pojawiać zaczęła się również w programach telewizyjnych, a nawet w filmach.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nowe obostrzenia w drugiej połowie stycznia nieuniknione?

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ogłosił, że Polskę atakuje już piąta fala zakażeń koronawirusem. Czy to oznacza dla Polaków nowe obostrzenia i restrykcje?

Rzecznik rządu pytany w poniedziałek w Radiu Plus czy będzie nowa formuła Rady, odpowiedział, że w tej chwili wypracowywane są decyzje z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. „Dzisiaj, mam nadzieję, pan minister poinformuje też o takim aktualnym sposobie komunikowana i konsultowania spraw związanych epidemią” – powiedział.

Rzecznik rządu wskazał jednak, że największym wyzwaniem jest teraz egzekwowania obecnych obostrzeń.

– Tu mamy też wyzwania. Część podmiotów nie przestrzega aktualnych obostrzeń. Część osób wchodzi ponad limit. To są wyzwania bardziej istotne nawet niż wprowadzenie nowych obostrzeń – ocenił. Müller zapowiedział wzmożone kontrole w najbliższych dniach. – Premier dał jasne dyspozycje, żeby w szczególności kontrolować hotele i restauracje pod katem przestrzegania zasad bezpieczeństwa przez inspekcję sanitarną i policję – przekazał.

Decyzję odnośnie ewentualnych nowych obostrzeń zostaną podjęte w drugiej połowie stycznia. Jeżeli w najbliższych dniach będziemy widzieć dużą dynamikę zachorowań, będziemy dyskutować o tym, czy nowe rygory wprowadzić. Kluczowe dziś jest to, żeby przestrzegać dotychczasowych obostrzeń – poinformował rzecznik rządu. (Radio Plus)