ROSYJSKI SAMOLOT NAD POLSKĄ POMIMO ZAKAZU!

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (01.03).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 6 564 (w tym 670 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (1217), wielkopolskiego (802), kujawsko-pomorskiego (614), pomorskiego (481), zachodniopomorskiego (461), dolnośląskiego (453), śląskiego (401), łódzkiego (391),małopolskiego (337), lubuskiego (313), warmińsko-mazurskiego (266), lubelskiego (235), świętokrzyskiego (183), opolskiego (145), podlaskiego (119), podkarpackiego (98).48 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu #COVID19 nie zmarła żadna osoba, 1 osoba zmarła z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Rosyjski samolot nad Polską

Mimo obowiązującego zakazu lotów nad Polską dla rosyjskich linii nad naszym krajem przeleciał dziś nad ranem samolot linii Volga-Dnepr Airlines. Jak podał Urząd Lotnictwa Cywilnego, samolot ten leciał z Rosji na Słowację, lot był przeprowadzony na prośbę strony słowackiej i uzyskał stosowne zgody.

Przypomnijmy – w związku z inwazją na Ukrainę przestrzeń powietrzna jest zamknięta dla wszystkich rosyjskich samolotów.

Jak wyjaśnił urząd na Twitterze, przelot odbył “samolot cargo z zasobami krytycznymi dla infrastruktury elektrowni w Słowacji”.

“Dzisiejszy lot z Federacji Rosyjskiej przez Polskę na Słowację był przeprowadzony na prośbę strony słowackiej i uzyskał stosowne zgody” — podał ULC.

Weź udział w akcji hakerów Anonymous i pomóż uświadomić Rosjan, co się dzieje w Ukrainie

Grupy hakerskie z całego świata, w tym Anonymous i Cyber ​​​​Partisans, dokonują cyberataków na rosyjskie banki, państwową telewizję rosyjską RT i białoruską sieć kolejową. Oprócz tego nawołują internautów wspólnej akcji przeciwko rosyjskiej propagandzie.

Wystarczy włączyć Google Maps lub popularniejszy w Rosji Yandex.Maps i zostawić odpowiednią „recenzję” wybranego miejsca.

Anonymous napisali na swoim profilu na Twitterze, że nowa akcja jest związana z funkcją, która dostępna jest w Google Maps, a mianowicie recenzowaniem firm czy restauracji. Każdy może wybrać sobie dowolny obiekt na terytorium Rosji i zamiast wychwalać usługi czy jedzenie, napisać krótki komentarz, który uświadomi Rosjanom, co się dzieje na Ukrainie.

W komentarzach pojawiają się gotowe wiadomości po rosyjsku, które można wklejać w sekcji opinii, warto je jednak wcześniej sobie przetłumaczyć, by mieć pewność, co zawierają.

Przejdź do Map Google. Wybierz terytorium Rosji. Znajdź restaurację lub firmę i napisz recenzję. Pisząc recenzję wyjaśnij, co dzieje się na Ukrainie – napisali Anonymous na Twitterze, zachęcając do większej aktywności w wojnie z Rosją.

Wojna na Ukrainie. Aleksandr Łukaszenka złożył deklarację

Prezydent Białorusi zadeklarował, że wojska jego kraju nie będą oficjalnie wspomagać Rosji w walce z Ukrainą. Aleksander Łukaszenka zapowiedział jednak, że obiekty obrony przeciwlotniczej w Białorusi zostały postawione w stan pogotowia.

Łukaszenka zaprzeczył także słowom władz w Kijowie, iż wojska rosyjskie atakują Ukrainę również z terytorium Białorusi.

Poza tym polityk zapewnił, że „rosyjskie władze nigdy nie zadały Białorusi pytania o udział w konflikcie zbrojnym”.

Nie zamierzamy uczestniczyć w tej specjalnej operacji na Ukrainie. Nie ma takiej potrzeby – podsumował.

Z kolei Ukraińskie media cytują rzecznika wojsk obrony terytorialnej, który powiedział, że siły białoruskie wkroczyły na Ukrainę.

Hakerzy grożą Putinowi!

– Aktywiści z Anonymous nie chcą być bezczynni wobec agresji Rosji na Ukrainę i presji militarnej ze strony Putina – mówił Szymon Palczewski, dziennikarz portalu CyberDefence24. – Oficjalnie wypowiedzieli wojnę Putinowi 24 lutego i od tego czasu regularnie prowadzą cyberoperacje wymierzone w infrastrukturę rosyjską, w tym m.in. rządowe strony internetowe, czy systemy bankowe – powiedział.

Anonymous zaatakowali rosyjską telewizję państwową. Zamiast rosyjskiej propagandy, w telewizji można obejrzeć materiał z Ukrainy. Haktywiści chcieli w ten sposób pokazać Rosjanom, jak inwazja wojsk Putina wygląda od strony mieszkańców atakowanych terenów. 

Dziś także pisaliśmy o tym, jak grupa hakerów Anonymous odnalazła prywatny jacht Putina.

Anonymous deklarują, że złamali zabezpieczenia jachtu „Graceful” Władimira Putina, zmieniając później jego dane podróży w systemie AIS. Docelowo z publicznie dostępnych danych można było odczytać, że jacht kieruje się „do piekła”.

To z pewnością nie ostatnia akcja Anonymous, o jakiej usłyszymy w ciągu najbliższych dni. Hakerzy zapowiedzieli już, że szykują specjalną operację, która ma uderzyć bezpośrednio w Putina. 

„Jeśli nadal będziesz podążać tą drogą, wciąż będziesz tracić poparcie wśród obywateli Rosji, inne kraje na całym świecie odmówią współpracy z tobą i będziesz musiał stawić czoła bezprecedensowym cyberatakom ze wszystkich zakątków świata” – odgrażają się Władimirowi Putinowi hakerzy z grupy Anonymous.

– Twoje sekrety mogą nie być już bezpieczne. Istnieje też szansa, że ​​kluczowe elementy infrastruktury twojego rządu mogą zostać przejęte. (…) To nie jest wojna, którą możesz wygrać bez względu na to, za jak potężnego się uważasz – zapowiada przedstawiciel grupy.