Smutne wieści.. Nie żyje znana aktorka! Miała tylko 52 lata [*]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (15.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 22 267 (w tym 2 408 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3570), wielkopolskiego (2589), kujawsko-pomorskiego (2481), śląskiego (1723), dolnośląskiego (1531), lubelskiego (1486), łódzkiego (1394),zachodniopomorskiego (1248), pomorskiego (1240), warmińsko-mazurskiego (1148), małopolskiego (1028), świętokrzyskiego (714), lubuskiego (616), podlaskiego (596), podkarpackiego (440), opolskiego (348).

115 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
86 osoby zmarło z powodu #COVID19, 292 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Nie żyje Isabel Torres. Hiszpańska aktorka miała 52 lata

Gwiazda przegrała długoletnią walkę z rakiem płuc. O śmierci aktorki poinformowali jej bliscy.

11 lutego zmarła hiszpańska transpłciowa aktorka Isabel Torres, która w serialu platformy streamingowej HBO Max “Veneno” wcielała się w postać ikony ruchu LGBT Cristiny Ortiz “La Veneno” Rodriguez. O śmierci gwiazdy poinformowali jej najbliżsi za pośrednictwem oficjalnego konta instagramowego Torres. Aktorka przegrała walkę z rakiem płuc. Miała 52 lata.

“Dzisiaj, 11 lutego 2022 r., żegnamy Isabel. Choć jako jej rodzina i przyjaciele głęboko przeżywamy tę stratę, wiemy, że gdziekolwiek teraz trafi, będzie miała tam taką frajdę, jaką tylko ona potrafiła odnaleźć. Dziękujemy za wszystkie wasze wiadomości, w których wyrażaliście obawę i troskę. Odeszła czując się kochana” – czytamy we wpisie instagramowym informującym o śmierci Torres.

Isabel Torres o tym, że ma raka, po raz pierwszy poinformowała w marcu 2020 roku. W listopadzie zamieściła na Instagramie nagranie, w którym przekazała, że lekarze dają jej zaledwie dwa miesiące życia. “Zobaczymy, czy uda mi się przeżyć więcej. A jeśli nie, to co? Takie właśnie jest życie” – napisała.

Spoczywaj w pokoju [*]

Resort obrony Rosji: Wojska rozpoczęły powrót do garnizonów

Rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow poinformował we wtorek, że wojska rosyjskie rozpoczęły załadunek i będą wracać do garnizonów. Chodzi o siły Południowego i Zachodniego Okręgu Wojskowego. Według agencji AFP, mają to być m.in. wojska stacjonujące przy granicy z Ukrainą.

Jak podała rosyjska agencja Interfax, niektóre z ćwiczeń i manewrów odbywających się pod granicą z Ukrainą zostało już zakończonych, a żołnierze w nich uczestniczący wracają do baz.

Informacje o wycofywaniu się rosyjskich sił nie zostały na razie potwierdzone. Strona rosyjska nie podała, w jakich regionach rozpoczął się odwrót tych wojsk. W oficjalnym komunikacie jest mowa o “zakończeniu ćwiczeń”.

— Rosja nieustannie wydaje różne oświadczenia, dlatego przyjęliśmy zasadę, według której uwierzymy w coś dopiero, gdy to zobaczymy, a nie o tym usłyszymy — powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, komentując doniesienia o wycofywaniu części wojsk Rosji znad granic z Ukrainą.

Nie podano jednak, w jakich regionach rozpoczął się odwrót tych wojsk.

Od 10 lutego odbywały się ćwiczenia rosyjsko-białoruskie, a 13 lutego rozpoczęły się manewry na Morzu Czarnym.

Cezary Kucharski w stanie ciężkim

Był reprezentant Polski, Cezary Kucharski, znajduje się w bardzo ciężkim stanie i walczy o życie. Takie informacje za pośrednictwem Twittera przekazał Krzysztof Stanowski.

49-latek przez wiele lat dbał o interesy Roberta Lewandowskiego. To właśnie on dopinał transfery snajpera do Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium. Później ta dwójka popadła jednak w duży konflikt.

Ze wpisu Marcina Szymczyka z portalu legia.net wynika, że Kucharski jest w ciężkim stanie co najmniej od piątku 11 lutego.

„Od piątku się modlę, nic innego mi nie pozostało. Mam nadzieję, że wygra ten mecz! Być może najtrudniejszy w jego życiu” – pisze dziennikarz na Twitterze.

Jak ustaliła Interia, w ostatnim czasie Kucharski zachorował, ale szczegółów jego dolegliwości nie ujawniono. W ostatnim czasie Kucharski przebywał w Hiszpanii. Czekała go operacja, przed którą został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. 

Smutne wieści z Poznania. Nie żyje Wojciech Kalwat

W poniedziałek Teatr Polski w Poznaniu poinformował o śmierci Wojciecha Kalwata. Aktor wystąpił w wielu popularnych serialach, m.in. w „Świecie według Kiepskich”, „Prawie Agaty”, „Pierwszej miłości”, „Wiedźminie” oraz „Lokatorach”. Artysta od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą.

„Trzeba się w życiu cieszyć ze wszystkiego – również z drobiazgów – mówił w rozmowie nagranej podczas pandemii. – Mnie radość sprawia to, że żona budzi się uśmiechnięta” – wspominają słowa artysty koledzy z Teatru Polskiego w Poznaniu. Aktor zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

Wojciech Kalwat urodził się w 1951 roku. Ukończył Wydział Lalkarski PWST w Krakowie. Zanim dotarł do Poznania, pracował w teatrze w Wałbrzychu, następnie w Płocku i Bydgoszczy. W 2004 roku zaczął pracę w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie występował przez wiele lat. W rozmowie z portalem epoznan.pl w trakcie pandemii podkreślał, że trzeba się cieszyć z życia.

Spoczywaj w pokoju [*]