TO KONIEC KACZYŃSKIEGO? NIESPODZIEWANE INFORMACJE WYSZŁY NA JAW!

Wiadomości

Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu?

— Wszystko wskazuje na to, że ten moment się zbliża — powiedział Michał Dworczyk pytany o to, czy Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Zdaniem szefa KPRM prezes PiS “odegrał niezwykłą rolę” w ostatnich miesiącach, a konsekwencją jego pożegnania z rządem będzie “pewien brak”.

Dworczyk został zapytany, czy i kiedy wicepremier i prezes PiS odejdzie z rządu. – Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, nie znam dokładnej daty – odpowiedział.

“Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego” – dodał.

Dopytywany, czy zatem Kaczyński odejdzie z rządu, Dworczyk odpowiedział: “Wszystko wskazuje, że ten moment się zbliża”.

Szef KPRM ocenił

, że Jarosław Kaczyński “odegrał niezwykłą rolę, jeśli chodzi o ostatnie miesiące”.

— Mówię o tej sferze bezpieczeństwa, jeśli chodzi o przygotowania do wojny czy sytuację na granicy polsko-białoruskiej — precyzował.

Nie żyje Łukasz Stepaniuk, znany dziennikarz Radia ESKA.

Łukasza Stepaniuka pożegnali współpracownicy z Radia Eska. Wszyscy są tak samo mocno wstrząśnięci tą nagłą i niespodziewaną tragedią, która zabrała ich przyjaciela i kolegę z redakcji.

Łukasz Stepaniuk nie żyje. Białostocki dziennikarz i muzyk odszedł nagle w piątek 3 czerwca. “Step” miał 44 lata. Zostawił 8-letniego synka oraz żonę. Tak przyjaciela pożegnali go współpracownicy z Radia Eska. “Łukaszu! Obudziliśmy się dziś z poczuciem olbrzymiej straty. Bez Ciebie wszystko będzie już inne. Brakuje nam Twojego uśmiechu, ciepła, serdeczności, ale przede wszystkim oryginalnego poczucia humoru” – czytamy we wzruszającym oświadczeniu.

Wywodził się z tego pokolenia Białorusinów Podlasia, którzy począwszy od lat licealnych, włączali się aktywnie w działalność ruchu młodzieżowego, potem studenckiego. Dorosłe życie związał z białoruskim dziennikarstwem. To człowiek z pokolenia Białorusinów w Polsce, które czuje się odpowiedzialne za los białoruskości. Wierzył także w niezależną Białoruś – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Eugeniusz Wappa, przewodniczący Związku Białoruskiego w RP, redaktor naczelny Tygodnika Białorusinów w Polsce „Niwa” i prezes Radia Racja.