KOSZMAR… ZNANY POLSKI DZIENNIKARZ ZMARŁ NAGLE [*]

Wiadomości

Nie żyje Łukasz Stepaniuk, znany dziennikarz Radia ESKA.

Łukasza Stepaniuka pożegnali współpracownicy z Radia Eska. Wszyscy są tak samo mocno wstrząśnięci tą nagłą i niespodziewaną tragedią, która zabrała ich przyjaciela i kolegę z redakcji.

Łukasz Stepaniuk nie żyje. Białostocki dziennikarz i muzyk odszedł nagle w piątek 3 czerwca. “Step” miał 44 lata. Zostawił 8-letniego synka oraz żonę. Tak przyjaciela pożegnali go współpracownicy z Radia Eska. “Łukaszu! Obudziliśmy się dziś z poczuciem olbrzymiej straty. Bez Ciebie wszystko będzie już inne. Brakuje nam Twojego uśmiechu, ciepła, serdeczności, ale przede wszystkim oryginalnego poczucia humoru” – czytamy we wzruszającym oświadczeniu.

Wywodził się z tego pokolenia Białorusinów Podlasia, którzy począwszy od lat licealnych, włączali się aktywnie w działalność ruchu młodzieżowego, potem studenckiego. Dorosłe życie związał z białoruskim dziennikarstwem. To człowiek z pokolenia Białorusinów w Polsce, które czuje się odpowiedzialne za los białoruskości. Wierzył także w niezależną Białoruś – powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Eugeniusz Wappa, przewodniczący Związku Białoruskiego w RP, redaktor naczelny Tygodnika Białorusinów w Polsce „Niwa” i prezes Radia Racja.

Zmarł dziennikarz radiowy Przemysław “Jah Jah” Frankowski

Nie żyje dziennikarz muzyczny Przemysław Frankowski, przez wiele lat związany z Antyradiem. “Jah Jah” miał 64 lata.

Dziś o poranku pękły nam serca. Wciąż ciężko nam w to uwierzyć. Dotarła do nas niszcząca informacja o śmierci naszego i Waszego wielkiego przyjaciela – Przemysława »Jah Jah« Frankowskiego. Kultowej i kochanej postaci związanej z historią Antyradia” – poinformowało w sobotę Antyradio w mediach społecznościowych.

Przemysław “Jah Jah” Frankowsk miał 64 lata. Był dziennikarzem muzycznym , autorem tekstów oraz wokalistą zespołu roots reggae Bastion. W latach 2007-2017 pracował w Antyradiu, gdzie prowadził audycję Turbo Top oraz sobotni program Cube.