TRAGICZNE INFORMACJE! NIE ŻYJE REPREZENTANT POLSKI W PIŁKĘ NOŻNĄ! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 147 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: wielkopolskiego (19), dolnośląskiego (14), mazowieckiego (14), śląskiego (14), łódzkiego (12), pomorskiego (11), lubelskiego (10), podlaskiego (10), małopolskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6),warmińsko-mazurskiego (6), zachodniopomorskiego (5), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (3), lubuskiego (2). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 20 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 336/ 74 917 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Nie żyje legendarny reprezentant Polski w piłce nożnej

Kibice Ruchu Chorzów żegnają klubową legendę, jaką był Antoni Nieroba. Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy chorzowskiej drużyny i reprezentant Polski odszedł w wieku 82 lat. Rodzina sportowca przekazała wiadomości dotyczące pogrzebu, który odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Długiej.

Antoni Nieroba przyszedł na świat 17 stycznia 1939 r. w Chorzowie. Niemalże całą karierę piłkarską związał z Ruchem Chorzów. Obrońca grał w barwach Niebieskich przez siedemnaście sezonów, w trakcie których rozegrał łącznie aż 347 meczów w lidze i strzelił 20 goli. Zdobył z drużyną dwa mistrzostwa Polski w latach 1960 i 1967.

W 1959 roku po raz pierwszy zagrał dla reprezentacji Polski w meczy z Izraelem. Po raz ostatni w koszulce Biało-Czerwonych wystąpił w 1967 roku w spotkaniu przeciwko Rumunii. Łącznie miał na koncie 17 spotkań w kadrze.

W listopadzie 2017 roku Antoni Nieroba otrzymał nagrodę im. Gerarda Cieślika, którą wręcza się najwybitniejszym postaciom związanym z historią Ruchu Chorzów. Łącznie w karierze strzelił 24 bramki. Występował też w europejskich pucharach.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nie wykluczony jest kolejny lockdown na jesień?

Wariant Delta koronawirusa coraz bardziej zaczyna dominować w Europie. Jak pisze piątkowa ”Rzeczpospolita”, przyspieszona czwarta fala koronawirusa uderzy najpierw w gminy, w których poziom zaszczepienia jest na rekordowo niskim poziomie. W Polsce to przede wszystkim regiony górskie. 

Rząd PiS bije na alarm, że program szczepień nieco wyhamował, co może skutkować już jesienią czwartą falą zakażeń. Jak ostrzega szef KPRM Michał Dworczyk, „jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą Covid-19, a w konsekwencji nie można wykluczyć żadnych sytuacji, z lockdownem włącznie”.

”Najmniejszy poziom wyszczepienia – od 6,3 do 9 proc. – notują obecnie cztery gminy podhalańskie: Lipnica Wielka, Czarny Dunajec i Szaflary w powiecie nowotarskim oraz Biały Dunajec” – czytamy.

– Nie możemy się spodziewać, że falę zachorowań na indyjski wariant Delta przejdziemy suchą stopą. W Wielkiej Brytanii, gdzie zaszczepionych obiema dawkami jest już ok. 60 proc. społeczeństwa, mamy dziś już 15 tys. zakażeń dziennie – mówi dr Konstanty Szułdrzyński, szef Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala MSWiA w Warszawie w rozmowie z ”Rz”. Członek Rady Medycznej przy premierze przypomina, że indyjska mutacja koronawirusa jest 60 proc. bardziej zakaźna od mutacji brytyjskiej.

Przerażająca wizja Jackowskiego, chodzi o to co będzie działo się wkrótce

Krzysztof Jackowski jest najpopularniejszym jasnowidzem w Polsce. Na swoim kanale na YouTube często opowiada internautom o swoich wizjach. Jego najnowsze przepowiednie nie napawają optymizmem.

Tym razem opowiedział o tym, że jego zdaniem w najbliższych miesiącach rozegra się walka o życie kilku osób, które zostaną zamknięte i nie będą mogły się wydostać.

Człowiek, dwóch, lub trzech w czymś metalowym żyją, nie mogą z tego wyjść i jest walka z czasem o ich życie. Takie coś mi się skojarzyło. Kompletnie nie wiadomo do czego to przyłożyć, ale rzecz bardzo charakterystyczna. Kojarzy mi się coś prostokątnego, metalowego. Jedna, dwie lub trzy osoby są w tym czymś. Walka z czasem, żeby ich uratować. Nie wiem, do czego to przykleić, ale zobaczymy – mówi tajemniczo Krzysztof Jackowski.

Teraz mi się kojarzą takie światła w noc. Jakby ruszają światła na dużej przestrzeni, jakby były wystrzeliwane światła w nocy lecą. Wystrzelone rakiety w nocy lecą. Jest ich kilka.

Jeszcze latem się wydarzy coś takiego, że będzie natychmiastowo zwoływany szczyt Rady Europy. Polityczna Rada Europy będzie musiała decydować o jakichś rzeczach. Czyli coś dużego się wydarzy. W Unii Europejskiej zadrży. Albo na świecie zadrży i UE będzie musiała się natychmiast określić – powiedział.