KLAMKA ZAPADŁA! OD 1 LIPCA OGROMNA ZMIANA DLA OSÓB POWYŻEJ 40 ROKU ŻYCIA! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 100 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: lubelskiego (12), dolnośląskiego (11), łódzkiego (10), mazowieckiego (10), wielkopolskiego (9), małopolskiego (8), śląskiego (7), pomorskiego (6), podkarpackiego (5), warmińsko-mazurskiego (5),świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), opolskiego (3), podlaskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (0). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 16 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 2 879 569/74 974 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Duża zmiana dla osób powyżej 40 roku życia

W lipcu rusza program Profilaktyka 40 plus gwarantujący każdemu Polakowi powyżej 40. roku życia możliwość wykonania określonych badań – informuje Prawo.pl. “Bon zdrowotny” będzie można zrealizować w punkcie, który podpisze umowę z NFZ do końca grudnia br.

Decyzja została podjęta w związku ze skutkami epidemii koronawirusa – wiele osób, które przechorowały zakażenie, powinny się zbadać i wykluczyć powikłania. Przede wszystkim chodzi też o problem niskiej zgłaszalności pacjentów do lekarzy w 2020 roku i wykluczenie poważnych chorób.

Bon zdrowotny dla ogromnej grupy Polaków ma obowiązywać już od 1 lipca. Adam Niedzielski podpisał w tej sprawie odpowiednie rozporządzenie. Osoby powyżej 40. roku życia będą miały możliwość wykonania z góry określonych badań.

Badania będzie można wykonać w punktach, które podpiszą umowę z NFZ. Placówki mają na to czas do końca grudnia bieżącego roku. 

Dobry ruch?

Nie żyje legendarny reprezentant Polski w piłce nożnej

Kibice Ruchu Chorzów żegnają klubową legendę, jaką był Antoni Nieroba. Jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy chorzowskiej drużyny i reprezentant Polski odszedł w wieku 82 lat. Rodzina sportowca przekazała wiadomości dotyczące pogrzebu, który odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Długiej.

Antoni Nieroba przyszedł na świat 17 stycznia 1939 r. w Chorzowie. Niemalże całą karierę piłkarską związał z Ruchem Chorzów. Obrońca grał w barwach Niebieskich przez siedemnaście sezonów, w trakcie których rozegrał łącznie aż 347 meczów w lidze i strzelił 20 goli. Zdobył z drużyną dwa mistrzostwa Polski w latach 1960 i 1967.

W 1959 roku po raz pierwszy zagrał dla reprezentacji Polski w meczy z Izraelem. Po raz ostatni w koszulce Biało-Czerwonych wystąpił w 1967 roku w spotkaniu przeciwko Rumunii. Łącznie miał na koncie 17 spotkań w kadrze.

W listopadzie 2017 roku Antoni Nieroba otrzymał nagrodę im. Gerarda Cieślika, którą wręcza się najwybitniejszym postaciom związanym z historią Ruchu Chorzów. Łącznie w karierze strzelił 24 bramki. Występował też w europejskich pucharach.

Spoczywaj w pokoju [*]

Nie wykluczony jest kolejny lockdown na jesień?

Wariant Delta koronawirusa coraz bardziej zaczyna dominować w Europie. Jak pisze piątkowa ”Rzeczpospolita”, przyspieszona czwarta fala koronawirusa uderzy najpierw w gminy, w których poziom zaszczepienia jest na rekordowo niskim poziomie. W Polsce to przede wszystkim regiony górskie. 

Rząd PiS bije na alarm, że program szczepień nieco wyhamował, co może skutkować już jesienią czwartą falą zakażeń. Jak ostrzega szef KPRM Michał Dworczyk, „jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą Covid-19, a w konsekwencji nie można wykluczyć żadnych sytuacji, z lockdownem włącznie”.

”Najmniejszy poziom wyszczepienia – od 6,3 do 9 proc. – notują obecnie cztery gminy podhalańskie: Lipnica Wielka, Czarny Dunajec i Szaflary w powiecie nowotarskim oraz Biały Dunajec” – czytamy.

– Nie możemy się spodziewać, że falę zachorowań na indyjski wariant Delta przejdziemy suchą stopą. W Wielkiej Brytanii, gdzie zaszczepionych obiema dawkami jest już ok. 60 proc. społeczeństwa, mamy dziś już 15 tys. zakażeń dziennie – mówi dr Konstanty Szułdrzyński, szef Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala MSWiA w Warszawie w rozmowie z ”Rz”. Członek Rady Medycznej przy premierze przypomina, że indyjska mutacja koronawirusa jest 60 proc. bardziej zakaźna od mutacji brytyjskiej.