Trzaskowski przeprasza po tym jak wylała na niego się fala krytyki!

Wiadomości

Trzaskowski tłumaczy się z „dupiarza”.

Rafał Trzaskowski w radiowej rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim stwierdził, że nie był „bawidamkiem”, tylko „dupiarzem”. Spadała na niego fala krytyki za rynsztokowy język i brak szacunku do kobiet. Prezydent Warszawy przeprosił.

Kuba Wojewódzki zapytał polityka: “Dlaczego mówisz, że słowo »bawidamek« znasz tylko z języka i frazeologii babci, masz świadomość, że byłeś przystojny, jesteś, chociaż dzisiaj zajęty?”.

– Ale to chodziło o to, że “dupiarz”. Kto mówi bawidamek – odpowiedział, śmiejąc się, polityk. – Byłeś “dupiarzem”? – dopytywał dziennikarz.

– Oczywiście, że tak. A nie żadnym “bawidamkiem” – zapewnił prezydent stolicy.

Przeprosiny

“Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum. Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni przepraszam” – napisał.

Beata Kozidrak dostanie wyższy wyrok?

Beata Kozidrak (62 l.) na początku maja usłyszała wyrok za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Artystce przez chwilę groziła kara pozbawienia wolności.

Choć zapadł już wyrok w sprawie Kozidrak

, od którego się odwoływała, teraz to prokuratura zamierza wnieść apelację.

Również Prokuratura Okręgowa nie zgodziła się z wyrokiem o czym poinformował jej Rzecznik w rozmowie z „Super Expressem”:

W ocenie prokuratury orzeczona przez Sąd Rejonowy dla Mokotowa kara jest rażąco łagodna, a jako taka nie spełni stawianych jej celów. Prokuratura planuje wysłać do sądu wniosek o uzasadnienie wyroku, a następnie się od niego odwołać, bo choć zadowalająca jest dla niej wysoka kara grzywny, to liczyła na to, że oskarżona będzie wykonywała prace społeczne – przekazała dla „SE” rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Prokuratura planuje odwołać się od nieprawomocnego wyroku. – W przedmiotowej sprawie sporządzana jest przez prokuratora apelacja od nieprawomocnego wyroku skazującego Beatę P. – skomentowała w rozmowie z “Party” rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.