Wrzucił 50 tysięcy złotych do puszki WOŚP. Reakcja 10-letniego wolontariusza zwala z nóg.

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Tak jest też i dzisiaj (31.01).

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 33 480 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (5502), mazowieckiego (4978), dolnośląskiego (3363), pomorskiego (3226), małopolskiego (2540), wielkopolskiego (2424), łódzkiego (2141), zachodniopomorskiego (1725),lubelskiego (1483), kujawsko-pomorskiego (1285), opolskiego (1068), podkarpackiego (959), warmińsko-mazurskiego (822), lubuskiego (740), świętokrzyskiego (566), podlaskiego (489). 169 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób. Liczba zakażonych koronawirusem 4 886 154 / 105 194 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Youtuber wrzucił 50 tysięcy zł do puszki WOŚP.

Znany youtuber Budda tv po raz kolejny postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dużą sumą pieniędzy. W tym roku do puszki wolontariusza w Krakowie wrzucił 50 tys. zł.

Dwa lata temu 10 tysięcy, rok temu 20 tysięcy, a w tym roku aż 50 tysięcy złotych wrzucił do puszki WOŚP znany youtuber Kamil, znany szerzej jako Budda. Do całego zdarzenia doszło na krakowskim rynku. „Zapraszam do obejrzenia materiału, który pokazuje, jak w tym roku udaliśmy się na rynek w Krakowie, rozbiliśmy świnkę skarbonkę i wrzuciliśmy całą kasę do puszki! Reakcja wolontariuszy, bezcenna!” – napisał.

— To naprawdę jest coś, co należy pochwalić — mówił prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. — 50 tys. zł w jednej puszce, rzecz niesamowita — stwierdził z kolei jeden z koordynatorów WOŚP.

W tym roku do północy z niedzieli na poniedziałek Orkiestra zebrała ponad 136 mln zł. Hasłem tegorocznej zbiórki jest “Przejrzyj na oczy”.

10-latek z pewnością zapamięta 30. Finał WOŚP na długo. Wszystko ze względu na ogromne szczęście i sumę, jaką udało mu się uzbierać. To on trafił na youtuberów, którzy wrzucili do puszki aż 50 tysięcy złotych

Kwestowałem na Rynku, ale potem poszedłem w jedną z ulic. Tam spotkałem dwóch youtuberów, którzy do mojej puszki włożyli 50 tysięcy złotych

– opowiada 10-letni Bartek, który pojawił się w krakowskim sztabie z rekordową kwotą.

Poniżej filmik z całego zajścia oraz piękna reakcja wolontariuszy.

Konferencja Piotra Müllera

Pilna konferencja Piotra Müllera. Rzecznik rządu w poniedziałkowe popołudnie postanowił wyjaśnić ważne kwestie, które dotyczą wszystkich Polaków. – Chciałbym zacząć od kwestii związaną z sytuacją na Ukrainie – stwierdził. Drugim tematem były wchodzące od jutra zmiany wysokości podatku VAT.

 Jutro wejdą w życie przepisy drugiej wersji tarczy antyinflacyjnej. Decydujemy się na kolejną obniżkę podatków, aby m.in. ceny benzyny spadały – przypomniał Piotr Müller.

Niższa stawka VAT między innymi na żywność, nawozy i gaz ma obowiązywać od wtorku 1 lutego. Do zera ma spaść podatek na żywność i napoje objęte obecnie stawką 5 procent, a do 8 procent z 23 procent na paliwa silnikowe. Z kolei VAT na gaz zostanie obniżony z 8 procent do zera.

Chodzi o uchwaloną przez Sejm 13 stycznia br. nowelę ustawy o podatku od towarów i usług, która przewiduje czasowe obniżenie podatku VAT. Obniżone stawki podatku mają obowiązywać od 1 lutego do 31 lipca 2022 roku.

– Te wszystkie działania mają spowodować, że inflacja zmniejszy swoje tempo – wyjaśnił rzecznik rządu. Jednocześnie podczas spotkania z dziennikarzami podkreślono, że politycy mają świadomość, że drożyzna i podnoszenie cen to nic innego jak wynik czynników zewnętrznych.

Uczniowie niektórych województw wracają do nauki. Młodsi do szkół, starsi do nauki przed komputerem

Uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego wracają w poniedziałek do nauki.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od minionego czwartku do 27 lutego 2022 r. zajęcia stacjonarne w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały zawieszone.

Uczniowie przeszli na tryb nauki zdalnej.

Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych i dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkołach, czyli w zerówkach, uczą się stacjonarnie i póki co nie nie słychać głosów, aby miało się to zmienić.

Nie żyje Elżbieta Pietrzak. Przez 20 lat pracowała na planie „M jak miłość”

Nie żyje ceniona polska charakteryzatorka Elżbieta Pietrzak – poinformowało za pośrednictwem swojej strony internetowej Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego artystka była członkinią. Elżbieta Pietrzak zmarła w ubiegłym tygodniu w wieku 71 lat w swoim rodzinnym mieście – Łodzi.

Elżbieta Pietrzak, znakomita charakteryzatorka, wieloletnia członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, zmarła 19 stycznia 2022 roku w Łodzi. Miała 71 lat– przekazano.

Artystka przez lata współpracowała z Telewizją Polską, była także związana z Przedsiębiorstwem Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe”. Jak podaje Stowarzyszenie Filmowców Polskich, jej nazwisko „widnieje w czołówkach ponad pół setki filmów fabularnych, seriali oraz spektakli telewizyjnych”.

Spoczywaj w pokoju [*]