KOSZMARNE WIADOMOŚCI OBIEGAJĄ MEDIA! KOLEJNA ŚMIERTELNA TRAGEDIA NA DRODZE! [PILNE]

Wiadomości

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 98 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (15), mazowieckiego (10), wielkopolskiego (10), dolnośląskiego (9), kujawsko-pomorskiego (8), małopolskiego (8), łódzkiego (6), zachodniopomorskiego (6), pomorskiego (4),świętokrzyskiego (4), lubelskiego (3), lubuskiego (3), podkarpackiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), opolskiego (2), podlaskiego (1). 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu #COVID19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 16 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 010 / 75 044 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Kolejny śmiertelny wypadek na polskich drogach

Dramatyczny wypadek w miejscowości Galew koło Turka. Jak informują służby, nie żyje 6-letnie dziecko, a cztery osoby zostały ranne. Stan dwóch poszkodowanych jest poważny.

Droga wojewódzka 470 w miejscowości Galew (woj. wielkopolskie) jest zablokowana, a utrudnienia najprawdopodobniej potrwają kilka godzin. Policjanci zorganizowali dla kierowców objazd przez miejscowości: Kolnica i Brudzyń.

– Zdarzenie miało miejsce w czwartek rano na drodze wojewódzkiej 470 między Turkiem a Kołem – mówi asp. sztab. Dorota Grzelka z biura prasowego policji w Turku. – Auto osobowe z nieznanych na razie przyczyn uderzyło w barierę ochronną, zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z renault trafic.

W wypadku zginęło sześcioletnie dziecko podróżujące peugeotem, dwie inne osoby zostały przetransportowane do szpitala w Koninie. Z kolei dwie osoby jadące renault zostały opatrzone na miejscu zdarzenia. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Bon 150 euro oraz darmowy internet, tak Grecja zachęca do szczepień młodzież

Bon o wartości 150 euro oraz darmowy internet przez miesiąc – takie „nagrody” mają otrzymać młodzi mieszkańcy Grecji w zamian za zaszczepienie się przeciw Covid-19. W ten niecodzienny sposób greckie władze chcą przyspieszyć akcję szczepień na początku wakacji 2021. 

Grecki rząd chce przyspieszyć akcję szczepień przed letnim sezonem wakacyjnym. – To dług wobec młodych i dowód wdzięczności – tłumaczył na spotkaniu ministerialnym w poniedziałek szef rządu.

Premier Mitsotakis zapowiedział, że blisko 940 tys. młodych Greków w wieku 18-25 lat, którzy się zaszczepili lub dopiero to zrobią, będzie mogło otrzymać do końca roku bon wartości 150 euro. Dodatkową zachętą dla młodzieży ma być darmowy dostęp do internetu w telefonie przez cały sierpień.

Nowa akcja ma być skierowana do osób w wieku 18-25 lat. Młodzi Grecy będą mogli wydać otrzymane premie finansowe na wakacje oraz wydarzenia kulturalne od 15 lipca.

Rząd Grecji liczy, że takie działania pomogą przyspieszyć akcję szczepień na początku sezonu wakacyjnego. 

Do kiedy będziemy nosić maseczki?

Od 5 lipca we Włoszech przestanie obowiązywać nakaz noszenia maseczek na zewnątrz, my już mamy to za sobą, lecz nadal musimy zakrywać usta i nos m.in w sklepach, kościołach. Do kiedy taki nakaz będzie nas obowiązywał? Adam Niedzielski odpowiada.

O tym, kiedy i ten nakaz zostanie zniesiony mówił w pierwszej połowie czerwca minister zdrowia Adam Niedzielski w Porannej Rozmowie na antenie RMF FM.

– Oprócz regulacji jest też zdrowy rozsadek, który mówi, że warto czasem się zabezpieczać przed sytuacją, w której można zostać zakażonym. Na razie będę rekomendował, żeby nie znosić obowiązku zakładania maseczek w przestrzeniach zamkniętych – powiedział Niedzielski.

„Na razie” –  jak uściślił szef resortu zdrowia – oznacza do końca wakacji. Podkreślił też, że przepisy w tym zakresie są w Polsce dość liberalne.

– Być może z naszego punktu widzenia to rzeczywiście wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki poruszając się w przestrzeniach zamkniętych, ale proszę mi wierzyć: w Europie – ci, którzy już podróżowali do Hiszpanii, do Portugalii, to wiedzą – jest bardzo duży rygor również na zewnątrz – tłumaczył Niedzielski.