Stało się! Rząd podjął ostateczną decyzje! Zmiany dla milionów Polaków!

Wiadomości

Poprawianie Polskiego Ładu.

Polski rząd przyjął nowy, rewolucyjny projekt zakładający kolejne zmiany w prawie podatkowym. W założeniu ma on obniżyć stawkę PIT aż o 5 punktów procentowych z 17 do 12 procent.

To oznacza, że skorzystają wszyscy podatnicy mieszczący się w pierwszym progu podatkowym (do 120 tys. zł). Zgodnie z wyliczeniami Ministerstwa Finansów tacy podatnicy zapłacą rocznie podatek niższy o prawie o jedną trzecią (dokładnie o 29,4 proc.). Zmiana ma dotyczyć 25 mln Polaków. Jak w piątek przekonywał wiceminister finansów Artur Soboń dla 13 mln osób zmiany będą korzystne, a dla reszty neutralne.

Dodatkowo w planach rządu jest zlikwidowanie tzw. ulgi dla klasy średniej. Aktualnie projekt ustawy zostanie skierowany do Sejmu, gdzie będą trwały prace nad jego finalnym kształtem.

“Przyjazne podatki, to przede wszystkim niskie, proste i sprawiedliwe podatki (…) W tych niespokojnych czasach Polacy mogą mieć oparcie w państwie” – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że zaproponowane zmiany w podatkach to m.in. odpowiedź na to co się dzieje w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Pracownik TVP ujawnił ile zarabia Katarzyna Cichopek?

Większości par, które się rozwodzą, doskwiera trudny podział majątku i pogorszenie standardu życia. Nie dotyczy to jednak Kasi Cichopek. Choć jej wspólny majątek z Marcinem Hakielem szacowano na 10 mln zł, na zarobki nie może narzekać. Jej miesięczne wynagrodzenie liczyć można w dziesiątkach tysięcy złotych.

Pracownik TVP w rozmowie z Plotkiem ujawnił, że gwiazda od zawsze była niezależna finansowo i podał, ile zarabia.

Katarzyna Cichoper i Marcin Hakiel byli razem 17 lat, z czego 14 w małżeństwie. 11 marca ogłosili w mediach społecznościowych, że podjęli decyzję o rozstaniu i proszą o uszanowanie ich prywatności. 

Podjęliśmy razem decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy. Mamy cudowne dzieci i ze względu na nie, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. Jest to jedyne nasze oświadczenie w tej kwestii i nie będziemy tego komentować

Katarzyna Cichopek nie zarabia jedynie na graniu jednej z głównych ról w serialu “M jak miłość”. Od 2020 roku jest też prowadzącą “Pytania na śniadanie” oraz spełnia się jako influencerka na Instagramie. Do tego wszystkiego prowadzi własne biznesy.

Kasia przeżywa teraz ponownie swój czas. W “M jak miłość” ma więcej dni zdjęciowych: od pięciu do siedmiu dni na stałe, a czasami nawet dziesięć, więc zarabia 14-28 tysięcy złotych za serial. Honorarium za dzień zdjęciowy to 2800 zł. Do tego 30 tysięcy złotych w “Pytaniu na śniadanie” i od 20 do 40 tysięcy na Instagramie. Prowadzi też firmę biżuteryjną pod własną marką. Radzi sobie więc bardzo dobrze po rozwodzie. Jest niezależna finansowo, może często wyjeżdżać na wakacje z dziećmi – zdradził pracownik TVP.

Kasia Cichopek podzieliła się dziś ze swoimi fanami radosną nowiną.

Kasia Cichopek w ostatnich dniach chwaliła się swoim obserwującym tym, jak spędza czas w trakcie świąt wielkanocnych na Malediwach. Aktorka wypoczywała na rajskich plażach, pływała z egzotycznymi zwierzętami i przede wszystkim nabierała siły do pracy. Wydaje się, że ten ostatni cel został jak najbardziej spełniony, bo dziś pełna energii zawiadomiła fanów, że wraca na plan serialu.

Czy czasem macie ochotę wcisnąć przycisk pauzy i zatrzymać czas? Tak właśnie czułam się w momencie robienia tego zdjęcia. Dzień powoli się kończył, a ja marzyłam, żeby zatrzymać te piękne chwile, które dziś są już tylko wspomnieniami – wyznała Cichopek pod ostatnim zdjęciem.

W czwartek 21 kwietnia Cichopek poinformowała swoich fanów, że wróciła już do kraju. Pięknie opalona aktorka niemal od razu po powrocie udała się na plan zdjęciowy serialu.

Dzień dobry, witam się z wami po powrocie z urlopu. Już jestem na planie serialu, na który was teraz zapraszam. Zaczynamy kolejną transzę wiosna- lato. Czekamy, aż wreszcie zazielenią się drzewa. Bądźcie ze mną – relacjonowała gwiazda “M jak miłość” na swoim instastory.

Hollis Resnik nie żyje

Zmarła Hollis Resnik – amerykańska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna oraz piosenkarka. Miała jedynie 66 lat.

Hollis Resnik należała do tych aktorek, które tak bardzo pokochały teatr, że nigdy nie dały się skusić urokom Hollywood. Mimo propozycji z Fabryki Snów nigdy nie opuściła Chicago, stając się jedną z największych legend tamtejszego teatru.

Jak podaje Deadline, o śmierci Resnik doniósł portal Chicago Tribune. Zgon potwierdzili bliscy aktorki, jej rzecznik prasowy oraz wielebny Jim Heneghan. Przyczyną śmierci była niewydolność serca.

– Przez dziesięciolecia była panującą divą chicagowskiego teatru. Gwiazda musicali o bogatym głosie i wyjątkowej prezencji, ogromnym poczuciu humoru i nieprzeciętnej osobowości. Na scenie i poza nią – pisał o niej krytyk teatralny, Chris Jones w magazynie “Tribune”.