SZOKUJĄCE SŁOWA LEWANDOWSKIEGO PO MECZU ZE SZWECJĄ! MA RACJĘ? [PILNE]

Wiadomości

Choć Robert Lewandowski strzelił dwa gole w spotkaniu ze Szwecją, Polacy przegrali 2:3 i odpadli z Euro 2020. Po końcowym gwizdku kapitan reprezentacji Polski opuszczał boisko ze łzami w oczach.

Podopieczni Paulo Sousy już pożegnali się z mistrzostwami Europy. W drugiej odsłonie Robert Lewandowski skompletował dublet i przywrócił nadzieję Polakom, ale w ostatecznym rozrachunku Szwecja zwyciężyła 3:2.

Biało-Czerwoni zajęli czwarte miejsce w tabeli grupy E Euro 2020. 32-latek nie ukrywał rozczarowania po ostatnim gwizdku Michaela Olivera.

– Trudno być w innym humorze po takim meczu, gdzie na pewno nie można odmówić nam woli walki, ambicji i zdeterminowania, ale zabrakło czegoś. Pewnie zabrakło umiejętności, żebyśmy wygrali ten mecz i grali dalej. Chwała chłopakom za to, że próbowaliśmy i walczyliśmy. To nie wystarczyło – skomentował Lewandowski w wywiadzie dla stacji TVP Sport.

Po meczu fotoreporterzy uchwycili moment, w którym Lewandowski – ze łzami w oczach – opuszczał murawę stadionu w Petersburgu. 

Informacje o koronawirusie w Polsce:

Na oficjalnym profilu ministerstwa zdrowia na twitterze codziennie pojawia się informacja o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnich tygodniach odnotowano olbrzymie spadki zachorowań.

Oto wpis ministerstwa:

Mamy 165 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (29), śląskiego (26), małopolskiego (16), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (13), zachodniopomorskiego (13), podkarpackiego (12), łódzkiego (9), lubelskiego (6), podlaskiego (6),kujawsko-pomorskiego (5), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (2), lubuskiego (1). 1 zakażenie to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 2 879 192/ 74 893 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

Od północy spora zmiana. Chodzi o kwarantanne

Rząd ogłosił kwarantannę dla przyjeżdżających spoza strefy Schengen, ale by była skuteczna, powinna się rozpocząć w momencie, gdy podróżny opuści pokład samolotu, a nie dzień później – pisze „Rzeczpospolita”.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że rząd wprowadza 10 dni kwarantanny dla niezaszczepionych podróżnych spoza strefy Schengen. Osoby, które otrzymają negatywny wynik tekstu na obecność koronawirusa, będą mogły ją zakończyć po siedmiu dniach. Wszystko w związku z rosnącym zagrożeniem wariantu Delta koronawirusa.

Nowe przepisy dotyczące kwarantanny zaczną obowiązywać od północy w środę. Z kwarantanny można zostać zwolnionym po siedmiu dniach – warunkiem jest uzyskanie negatywnego wyniku na obecność koronawirusa.

Minister podkreśla, że wprowadzenie kwarantanny to działanie mające uchronić Polaków od nowych zakażeń. Wszak z tymi w Polsce nie ma problemu, a coraz więcej Polaków decyduje się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19.

W strefie Schengen znajduje się 25 państw członkowskich Unii Europejskiej. W związku z Brexitem wyszła z niej Wielka Brytania, natomiast Irlandia skorzystała z klauzuli opt-out.